miercuri, 18 aprilie 2012

CSM Bucuresti - BC Timisoara in playoff 18 aprilie 2012

CSM Bucuresti o intalneste azi 18 aprilie incepand cu ora 18:00 pe BC Timisoara. Dupa primele intalniri disputate acum o saptamana scorul general este 1-1. In primul meci s-a impus CSM Bucuresti cu scorul de 97-84 in timp ce al doilea meci a fost un dezastru total pentru bucuresteni care nu au reusit sa inscrie decat 56 de puncte si au primit in schimb 75.
Pentru live text click aici.  Meciul nu este transmis la TV.
Iata cateva momente cheie ale jocului care a inceput la ora 18:00
  • Minutul 1:38  CSM Bucuresti conduce cu 7-2 dupa un  Three point play reusit de McKenzie urmat de doua  cosuri de doua puncte reusite de Martinici. Pentru Timisoara a marcat Archie
  • Min 3:21 14-7 pentru CSM
  • Min 7:15  22-15 pentru CSM, inscrie Galimore
  • Min 9:57 29-25  pentru CSM B, Rhinehart reuseste ultimele doua puncte ale sfertului si ajunge la cota 9.
  • Min 11:57  scor 36-27   Siriscevic ajunge la cota 13 pentru Timisoara in timp ce  pentru Bucuresti Martinic a inscris deja 14 puncte.
  • Min 13:22 intra Archie in locul lui Siriscevici care acumuleaza deja doua greseli personale si  comite astfel a treia greseala de echipa in numai 3 minute si 22 secunde pentru Timisoara.
  • Minutul 20:00  - la pauza CSM B conduce cu scorul de 51 - 44. Martinici a atins  21 de puncte inscrise in timp ce Siriscevici a ramas cu aceleasi 13 puncte inscrise in primul sfert.
  • Min 40:00 scor final 92-80 pentru CSM Bucuresti care reusesc  surpriza si preia conducerea in fata  echipei din Timisoara
Scorul genereal dupa 3 meciuri este de 2-1 in favoarea echipei din capitala si  bucurestenii pleaca cu prima  sansa   in  al 4 -lea meci al seriei care va avea loc pe 19 aprilie.