miercuri, 18 aprilie 2012

CSM Oradea - CSU Asesoft Ploiesti in playoff 18 aprilie 2012

Azi 18 aprilie 2012 va avea loc a treia intalnire din playoff intre CSM Oradea si CSU Asesoft Ploiesti. Dupa primele doua meciuri conduce CSU Asesoft cu scorul de 2-0 dupa un prim meci in care a condus categoric si a batut meritat, in timp ce al doilea meci a avut un sfarsit tragic pentru oradeni care au pierdut in ultima secunda, din cauza unei aruncari perfecte de la 3 puncte reusite de Cepulis.Puteti vedea meciul Online la adresa de aici
sau la televizor pe Digi sport 2
Iata cateva date ale meciului 3:
  •  Oradea a inceput bine meciul si a inscris inca de la primul atac prin Pesic pt 2-0.
  • Asesoft a ratat primul atac comitand fault ofensiv si oradenii au profitat inscriind de la 3 puncte.
  • Min 3  8-1 pentru Oradea si Arnautovici cere primul timp de odihna pentru Asesoft.
  •  Min 4:44  11-7 pentru Oradea
  • Min 10 - Dupa primul sfert  Oradea conduce cu 5 puncte diferenta.  23-18  a fost  scorul primei parti.
  • La pauza mare scorul este  37-32 pentru Oradea care  a controlat jocul mai bine decat  Asesoft.
  • Dupa sfertul 3 scorul inregistrat pe tabela a fost de 57-57.  Oradea a avut un avans considerabil dar nu a reusit sa profite. In partea a doua a sfertului 3 Asesoft s-a mobilizat mult mai bine si-a pus in practica apararea ultradefensiva si  in acest fel au recuperat  mingi pe care mai apoi le-au folosit pentru contraatacuri.
  • 79-74  scorul final. Asesoft a condus tot sfertul patru ajungand la un moment dat sa aiba 10 puncte diferenta.
Pentru Asesoft Ploiesti Burlacu a inscris 21 de puncte, urmat de Tiva cu 20 de puncte si Vlahovic cu 19.
Acesta a fost ultimul meci  al seriei avand in vedere faptul ca  scorul general in urma acestei   victorii a ploiestenilor, a ajuns la 3-0.